REKLAMA
Znaleziono 1659 wyników
[Warszawa] Centrum Przechowywania i Przetwarzania Danych "Adgar Data Center"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Warszawa] Centrum Przechowywania i Przetwarzania Danych "Adgar Data Center"
Warszawa, Mokotów, Konstruktorska
[dolnośląskie] KGHM Metraco wyróżnione w konkursie „Ekolaur PIE”artykuł
Pokaż artykuł
[dolnośląskie] KGHM Metraco wyróżnione w konkursie „Ekolaur PIE”
Jakość produktu i ochrona środowiska – to elementy, które leżały u podstaw inwestycji KGHM Metraco w...
artykuł
Pokaż artykuł
Polityka Prywatności
I. POSTANOWIENIA OGÓLNE
PGE otworzyła Centrum Badań i Rozwoju Gospodarki Obiegu Zamkniętego w Bełchatowieartykuł
Pokaż artykuł
PGE otworzyła Centrum Badań i Rozwoju Gospodarki Obiegu Zamkniętego w Bełchatowie
PGE zainaugurowała działalność Centrum Badań i Rozwoju Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Zadaniem zlokalizowanego w Bełchatowie ośrodka kompetencji badawczo-rozwojowych jest opracowywanie i wdrażanie rozwiązań mających na celu optymalne wykorzystanie odpadów poprzemysłowych z energetyki oraz odzysk cennych surowców z wyeksploatowanych instalacji OZE.
Rusza przełomowa inwestycja PEC. W Gliwicach źródłem energii cieplnej będą ścieki komunalneartykuł
Pokaż artykuł
Rusza przełomowa inwestycja PEC. W Gliwicach źródłem energii cieplnej będą ścieki komunalne
Gliwice stawiają na innowacje i czystą energię. Na terenie Centralnej Oczyszczalni Ścieków przy ul. Edisona powstanie nowoczesna instalacja, która pozwoli odzyskiwać ciepło ze ścieków komunalnych i zasilać nim miejską sieć ciepłowniczą. To pierwsze tak duże przedsięwzięcie tego typu w regionie, a jego realizacją zajmie się komunalna spółka: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – Gliwice.
inwestycja
Pokaż inwestycję
Budowa budynku hali przetwarzania produktów spożywczych
Wężerów
Spalarnia Odpadówinwestycja
Pokaż inwestycję
Spalarnia Odpadów
Rzeszów, Ciepłownicza
inwestycja
Pokaż inwestycję
Hala produkcyjna z infrastrukturą towarzyszącą, ul. Pątnowska
Legnica, Pątnowska
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Bytom] Data Center Bytom
Bytom
Znamy już Top Inwestycje Komunalne 2012 rokuartykuł
Pokaż artykuł
Znamy już Top Inwestycje Komunalne 2012 roku
Blisko 34 tys. głosów czytelników Portalusamorzadowego.pl, z czego niemal 1/3 dla inwestycji "Czysta...
W Brzegu powstaje "Oczyszczalnia Przyszłości"artykuł
Pokaż artykuł
W Brzegu powstaje "Oczyszczalnia Przyszłości"
Będzie to oczyszczalnia przyszłości – zapewnia Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, które wyłoniło właśnie wykonawcę II etapu inwestycji w Brzegu, realizowanego ze wsparciem Funduszy Europejskich w ramach Programu Inteligentny Rozwój. Koszty przedsięwzięcia, które ma być sfinalizowane jeszcze w tym roku, to 25 mln zł.
Zielona transformacja ciepłownictwa przyspiesza. PGE prowadzi i planuje w tym zakresie prawie 30 inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
Zielona transformacja ciepłownictwa przyspiesza. PGE prowadzi i planuje w tym zakresie prawie 30 inwestycji
Polskie ciepłownictwo będzie stopniowo przechodzić na zieloną energię. Długoletni i wymagający dużych nakładów proces transformacji jest konieczny, bo ma się przyczynić do znaczącej redukcji emisji CO2, zapewniając przy tym poprawę jakości powietrza i umożliwiając dostarczanie mieszkańcom ekologicznego ciepła po rozsądnej cenie. PGE Energia Ciepła prowadzi w tym zakresie 12 inwestycji, a w planach jest kolejnych 15, które mają na celu większe wykorzystanie odnawialnych źródeł i nowoczesnych, niskoemisyjnych technologii.
Niemiecki koncern Heidelberg Materials inwestuje w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern Heidelberg Materials inwestuje w woj. śląskim
Kolejna duża inwestycja zagraniczna w województwie śląskim. W Dąbrowie Górniczej wystartowała kluczowa inwestycja spółki Heidelberg Materials Polska, która jako pierwsza w kraju podejmie się recyklingu odpadów betonowych na skalę przemysłową. To ważny krok przybliżający zarówno spółkę, jak i całą branżę do realizacji ambitnych celów związanych z dekarbonizacją i neutralnością emisyjną.
Instalacja Power to Gas Grupy ORLEN w Wielkopolsce oddana do użytkuartykuł
Pokaż artykuł
Instalacja Power to Gas Grupy ORLEN w Wielkopolsce oddana do użytku
W należącym do ORLEN – Oddziale PGNiG w Odolanowie, w ramach programu badawczego InGrid Power to Gas – ruszyła instalacja do przetwarzania energii elektrycznej produkowanej ze źródeł odnawialnych w paliwa gazowe takie jak wodór. Teraz przetestowane zostaną możliwości dostarczania wodoru za pomocą sieci dystrybucyjnych gazu ziemnego oraz wykorzystania mieszanki tych paliw w urządzeniach końcowych.
W krakowskiej Ekospalarni uruchomiona została instalacja odzysku ciepła ze spalin [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W krakowskiej Ekospalarni uruchomiona została instalacja odzysku ciepła ze spalin [FILM]
W krakowskiej Ekospalarni uruchomiona została instalacja odzysku ciepła ze spalin. Dzięki tej inwestycji można wyprodukować więcej energii cieplnej, nie zwiększając przy tym ilości spalanych odpadów. To również mniejsza emisja CO2 do środowiska, niższa temperatura spalin i duża oszczędność wody.
Kolejny ważny krok ku geotermii w Poznaniuartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny ważny krok ku geotermii w Poznaniu
Miasto Poznań oraz Innargi podpisały umowy użytkowania dwóch miejskich działek, na których mogą powstać ciepłownie geotermalne - w ramach realizowanej przez Veolię strategii dekarbonizacji poznańskiej sieci ciepłowniczej. To kolejny krok, który przybliża stolicę Wielkopolski do korzystania z czystego i stabilnego źródła energii odnawialnej, jaką jest geotermia.
Stolica Wielkopolski chce mieć trzy ciepłownie geotermalneartykuł
Pokaż artykuł
Stolica Wielkopolski chce mieć trzy ciepłownie geotermalne
Miasto Poznań oraz Innargi podpisały umowy użytkowania dwóch miejskich działek, na których mogą powstać ciepłownie geotermalne - w ramach realizowanej przez Veolię strategii dekarbonizacji poznańskiej sieci ciepłowniczej.
Warszawska Wytwórnia Energii - wielka inwestycja za ponad 1,6 mld zł otwarta! [FILMY+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Warszawska Wytwórnia Energii - wielka inwestycja za ponad 1,6 mld zł otwarta! [FILMY+ZDJĘCIA]
Warszawska Wytwórnia Energii jest już oficjalnie otwarta. To jeden z najnowocześniejszych zakładów tego typu w Europie oraz największa taka instalacja w Polsce. Obiekt może przetwarzać ponad 260 tysięcy ton odpadów rocznie. Wartość inwestycji wyniosła ponad 1,6 mld zł i została w całości sfinansowana z budżetu miasta, bez wsparcia funduszy zewnętrznych.
Innowacyjny zakład Terra Electrorecycling pod Warszawą już działa! [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Innowacyjny zakład Terra Electrorecycling pod Warszawą już działa! [FILMY]
Kolejna duża inwestycja w województwie mazowieckim. 15 kwietnia 2024 r. spółka Terra Electrorecycling, wchodząca w skład Grupy Elemental, otworzyła w Grodzisku Mazowieckim pod Warszawą jeden z najnowocześniejszych w Polsce zakładów przetwarzania elektroodpadów. Zdaniem przedstawicieli spółki umocni on jej pozycję w regionie oraz poszerzy zakres i skalę działalności. To również dobra wiadomość dla lokalnej społeczności, która może liczyć na nowe miejsca pracy oraz rozwój swojej miejscowości.
Ponad miliard złotych z UE na rozwój województwa łódzkiegoartykuł
Pokaż artykuł
Ponad miliard złotych z UE na rozwój województwa łódzkiego
Do województwa łódzkiego z Unii Europejskiej trafi w tym roku ponad 1 mld zł. Część tej kwoty zostanie przeznaczona na OZE, transport zbiorowy, gospodarkę wodno-ściekową i zachowanie ekosystemów.
REKLAMA